Klubtøjsaften den 15. juni

Hej alle.
 
Vi har nu fået designet noget nyt klubtøj, som Greve Atleterne kan benytte til stævner, når der engang igen må afholdes stævner. Man kan sagtens benytte det gamle klubtøj til stævner i den næste par år, hvis man ikke lige stå og mangler noget, så man behøver ikke at skifte lige nu og her.
 
Det nye klubtøj vil vi meget gerne præsentere for jer, og derfor laver vi en klubtøjsaften oppe ved vores klubhus, hvor man så kan prøve klubtøjet og se det nye design, samt købe en klubtaske, som vi også har fået lavet. Vi forventer at forsamlingsforbuddet bliver hævet til 30-50 personer, så vi sagtens kan være ved vores klubhus, og vi skal nok tage de forhåndsregler, som der er på det tidspunkt.
 
Global Sport, som nu er leverandør på det nye klubtøjet, kommer også derop, og han vil også have nogle andre ting med, som man kan prøve. F.eks. pigsko. Klubtøjet bestiller man på dagen, og så vil de fleste få det leveret efter 2-3 uger. Dog vil nogen kunne få det med det samme. Fremadrettet, så vil man kunne bestille klubtøjet via Global Sports hjemmeside, men klubben vil have et lager, hvor man kan prøve tøjet.  
 
Vi glæder os til at se jer MANDAG DEN 15. JUNI kl. 16:00 til 20:00, hvor man kan se og prøve klubtøjet. Vi regner med de yngste, som træner kl. 16:30-18:00, de prøver klubtøj lige inden træning eller lige efter deres træning, mens de ældre, som træner fra 18:00 – 20:00, de kan prøve klubtøjet inden deres træning eller indtil kl. 20. Klubben sørger for kaffe, te og vand at drikke og måske lidt popcorn, I skal bare selv sørge for de gode humør, og så håber vi, at alle tager positivt imod det nye klubtøj.
 
Dianga og Thomas
 
ps. Spørgsmål så skriv til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..