Jeg håber alle er kommet godt igennem alle juledagene og er kommet godt ind i det nye år. Året 2025 var endnu et godt år for Greve Atletik. Vores atleter både unge og ældre har lavet mange rigtig flotte resultater her i 2025, og vi fik igen afholdt en masse stævner, som vi har fået stor ros for. Vores atleter vandt igen flere mesterskaber, var med til internationale stævner, og igen i år fik vi lavet en del klubrekorder og personlige rekorder. Meget af dette skal vi fejre til vores præmiefest , som vi afholder på Krogårdskolen den 23. januar kl. 18:00. Se indbydelsen HER eller i vores kalender her på hjemmesiden. Kom op og deltage i præmiefesten og få en hyggelig aften sammen med en masse dejlige mennesker.
Sæt også kryds i kalenderen tirsdag den 17. marts, hvor vi afholder generalforsamling i et lokale i GIC. Mere info kommer på et senere tidspunkt.
Ellers så går vi nu ind i indendørssæsonen for alvor, hvor der kommer en hel del stævner her i januar, februar og start marts. Så ønsker I at jeres børn eller I selv skal deltage, så tag fat i trænerne, så de kan tilmelde.
Indendørstræningen starter op igen den 6. januar på Arenaskolen, men vi starter allerede op den 5. januar med løbetræningen på Greve Stadion kl. 17.30.
Bestyrelsen, trænerne og jeg ønsker jer alle et godt nytår, og vi håber på mange hyggelige og spændende stunder sammen her igen i 2026.
Thomas Andersson
Formand for Greve Atletik.