STARTLISTER
Afslutningsstævne
28. & 29. september 2013
Arrangør: Greve Atletik
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.50  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11637.66  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
21647.87  Ella Julie Fischer -2007Sparta
35258.10  Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
41628.13  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
54978.19  Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
65088.30  Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
75228.32  Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
85218.47  Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
91608.55  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
104908.60  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
111598.66  Pil Nedergaard -2006Sparta
124878.6  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
134888.7  Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
1445010.44  Susanna Ring -2008Amager AC
15567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
16161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
17570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
1856   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
19601   Frida Revall -2006Greve Atletik
20413   Anna Andersen -2006Amager AC
21657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
2271   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
232   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
24284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
25606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
26602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
2710   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
28605   Karla Büker -2006Greve Atletik
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.10  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11642.89  Ella Julie Fischer -2007Sparta
21632.66  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
31592.40  Pil Nedergaard -2006Sparta
41622.33  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
51602.26  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
64902.06  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
74501.64  Susanna Ring -2008Amager AC
8488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
9525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
1010   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
11508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
12497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
13522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
14570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
1571   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
16521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
17284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
18567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
19602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
20161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
2156   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
222   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
23605   Karla Büker -2006Greve Atletik
24487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
25657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
26601   Frida Revall -2006Greve Atletik
27606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
28413   Anna Andersen -2006Amager AC
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.50  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116416.51  Ella Julie Fischer -2007Sparta
21609.54  Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
34909.36  Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
41598.72  Pil Nedergaard -2006Sparta
51628.54  Emma-Elise Cordt -2006Sparta
61638.43  Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
74505.43  Susanna Ring -2008Amager AC
8161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
971   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
10487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
11497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
12508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
132   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
14570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
15522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
16657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
17606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
18284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
19602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
2010   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
21601   Frida Revall -2006Greve Atletik
22525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
23413   Anna Andersen -2006Amager AC
24521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
25488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
26567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
2756   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
28605   Karla Büker -2006Greve Atletik
  PIGER 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1450   Susanna Ring -2008Amager AC
2570   Mikala Møller -2007Greve Atletik
3567   Emma Zilstorff -2007Greve Atletik
4488   Filippa Bosack -2006Bagsværd AC
5522   Ida Caroline Mørck -2006Bagsværd AC
6601   Frida Revall -2006Greve Atletik
7487   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
82   Frida Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
9161   Laura Viola Vallebo-Mølle -2006Sparta
10602   Ronja Revall -2009Greve Atletik
11164   Ella Julie Fischer -2007Sparta
12160   Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta
13284   Talulah Filippa Axelsson -2006Gentofte IK
14490   Louise Sterup Møller -2006Bagsværd AC
15606   Andrea H. Platner -2006Greve Atletik
16525   Penelope Løber Qvist -2007Bagsværd AC
1710   Emilie Michelsen -2007Helsingør IF
1871   Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA
1956   Filippa Hytholm Alex Pete -2004Holte IF
20605   Karla Büker -2006Greve Atletik
21521   Madeleine Martedal Rohlff -2006Bagsværd AC
22497   Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC
23162   Emma-Elise Cordt -2006Sparta
24508   Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC
25159   Pil Nedergaard -2006Sparta
26413   Anna Andersen -2006Amager AC
27657   Smilla Lennings -2007Helsingør IF
28163   Maja Børregaard Voigt -2007Sparta
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.05  
  Til finale (AB-finale): 12 bedste tider
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:05
1338   Astrid Bennedsen -2005KIF
219111.72  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
31899.89  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
418410.36  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
587   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
657   Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
 HEAT 2 - 10:08
2195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
319311.07  Emilie Kirst -2004Sparta
4139.59  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
55210.74  Johanne Vilsen -2004Holte IF
6664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
 HEAT 3 - 10:12
1194   Vigga Fich -2004Sparta
218511.71  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
31819.79  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta
418210.51  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
5342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
6236   Søs Lindeblad Sühler -2004IK Olympia
 HEAT 4 - 10:15
1608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
2444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
350310.03  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
417910.06  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
5180   Mina Taj -2004Sparta
6187   Solvej Schwarzer -2004Sparta
 HEAT 5 - 10:19
1339   Anna Andreasen -2005KIF
217811.31  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
34339.73  Liva Munksgaard -2004Amager AC
418610.70  Nanna Schaldemose -2004Sparta
5516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
6340   Agnes Saidy -2005KIF
 HEAT 6 - 10:22
2341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
34211.07  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
46449.51  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
519010.79  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
6495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
 HEAT 7 - 10:26
2531   Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
345210.87  Therese Harboe Holst -2005Amager AC
42789.11  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
518810.86  Sofia Thøgersen -2005Sparta
6609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
  PIGER 8-9 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:50
257   Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
387   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
4178   Signe Juhl Laursen -2005Sparta
5444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
 HEAT 2 - 14:54
2192   Tsinat Krause -2004Sparta
3452   Therese Harboe Holst -2005Amager AC
4195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
5194   Vigga Fich -2004Sparta
6186   Nanna Schaldemose -2004Sparta
 HEAT 3 - 14:58
2504   Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
349238.41  Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC
418935.81  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
518236.60  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
619338.81  Emilie Kirst -2004Sparta
 HEAT 4 - 15:02
217935.2  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
353134.00  Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
41333.17  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
527833.18  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
643335.12  Liva Munksgaard -2004Amager AC
  PIGER 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13112.30  Isabella Hansen -2004IK Hellas
21882.05.30  Sofia Thøgersen -2005Sparta
3132.05.31  Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
41902.48.97  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
5185   Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
6444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
7433   Liva Munksgaard -2004Amager AC
887   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A + A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 GRUPPE 1
1195   Rigmor Skjødt Adamsen -2004Sparta
2608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
3342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
4339   Anna Andreasen -2005KIF
5341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
6574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
7531   Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik
8340   Agnes Saidy -2005KIF
913   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
105042.70  Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
11522.81  Johanne Vilsen -2004Holte IF
124522.82  Therese Harboe Holst -2005Amager AC
131852.99  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
144443.02  Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
15423.12  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
16493.12  Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
17573.20  Thea Lei Hansgaard -2005Holte IF
181923.27  Tsinat Krause -2004Sparta
191933.38  Emilie Kirst -2004Sparta
201813.39  Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta
211793.54  Emilie Børregaard Voigt -2005Sparta
221843.68  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
232784.02  Iben Christrup -2004KFUM Kristianstad, SE
 GRUPPE 2
1609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
2516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
3495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
4664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
5338   Astrid Bennedsen -2005KIF
687   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
7180   Mina Taj -2004Sparta
8187   Solvej Schwarzer -2004Sparta
93132.71  Minna Hotaki -2004Gullfoss
101782.80  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
111912.95  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
121902.97  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
134923.04  Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC
141823.11  Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta
151893.15  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
161833.17  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
175033.29  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
181943.31  Vigga Fich -2004Sparta
191863.42  Nanna Schaldemose -2004Sparta
201883.50  Sofia Thøgersen -2005Sparta
214333.69  Liva Munksgaard -2004Amager AC
226443.91  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.10  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11837.27  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
24335.52  Liva Munksgaard -2004Amager AC
31894.84  Ingrid Gram Jensen -2005Sparta
4424.25  Selma Abelgren Rundle -2004Frederiksberg IF
53114.25  Isabella Hansen -2004IK Hellas
61904.22  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
71884.15  Sofia Thøgersen -2005Sparta
81853.39  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
9574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
10338   Astrid Bennedsen -2005KIF
11608   Maia Schnegelsberg -2005Greve Atletik
12444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
13609   Manja Lund Jørgensen -2005Greve Atletik
1449   Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
15664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
1687   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
17339   Anna Andreasen -2005KIF
18499   Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC
19644   Caroline Vammen -2004Ballerup AK
2082   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
2113   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 13.15  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1311   Isabella Hansen -2004IK Hellas
2664   Rajneet Kaur -2004Bagsværd AC
382   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
4516   Laura H. Niemann -2005Bagsværd AC
5574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
6495   Filippa Zentner -2005Bagsværd AC
749   Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
8341   Lucia Hanna Clarkson-Vall -2005KIF
9644   Caroline Vammen -2004Ballerup AK
10340   Agnes Saidy -2005KIF
11444   Roseline Streit Nissen -2004Amager AC
1287   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
1313   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
14342   Nynna H. Vejlin -2004KIF
1518511.53  Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta
1619016.58  Kajsa Salomonsen -2005Sparta
1750417.50  Astrid Holm Petersen -2005Bagsværd AC
1818418.12  Josephine Sofie Hansen -2004Sparta
1919119.96  Else Kirstine Haunstrup L -2005Sparta
2019220.81  Tsinat Krause -2004Sparta
2118823.50  Sofia Thøgersen -2005Sparta
2250325.17  Maja B. Merklin -2004Bagsværd AC
2318336.37  Klara Thers-Sonne -2004Sparta
  PIGER 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 12.25  
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1433   Liva Munksgaard -2004Amager AC
2339   Anna Andreasen -2005KIF
387   Silke Petersen -2005Fredensborg Atletik Klub
4338   Astrid Bennedsen -2005KIF
5574   Katrine Sadolin Müüshardt -2004Greve Atletik
613   Elsa Hjelm -2004Åhus FIK, SE
782   Nanna Svendsen -2005Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1499   Chili Mai Genet -2005Bagsværd AC
  PIGER 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11448.97  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
21299.20  Rebecka Krüeger -2003Sparta
3649.29  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
41309.51  Annika Haldbo -2003Sparta
53479.73  Amina Dyfan -2003KIF
68410.07  Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
78610.16  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
850011.27  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
933611.70  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
10464   Laura Houvang Olsen -2003Ballerup AK
11231   Katrine Jensen -2003IK Olympia
12612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
136   Anna Tind Løje Hansen -2003Køge Atletik
14560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
15539   Karla Berggreen Hansen -2003Køge Atletik
  PIGER 10 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:25
2640   Naja Godtfredsen -2003Korsør
3346   Maja F. Jensen -2003KIF
4348   Rebecca Scharff -2003KIF
5612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
6137   Rebekka Schaldemose -2003Sparta
 HEAT 2 - 13:29
2141   Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta
333638.14  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
48434.86  Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
556036.19  Louise Høkilde -2003Greve Atletik
6540   Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik
 HEAT 3 - 13:33
28634.47  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
32531.77  Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev
414430.83  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
555631.65  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
66432.00  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
2560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
325   Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev
4464   Laura Houvang Olsen -2003Ballerup AK
5539   Karla Berggreen Hansen -2003Køge Atletik
6583   Sidney Hetner -2003Greve Atletik
784   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
8610   Victoria Astrup -2003Greve Atletik
96402.76  Naja Godtfredsen -2003Korsør
103462.78  Maja F. Jensen -2003KIF
113362.80  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
125003.15  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
133483.33  Rebecca Scharff -2003KIF
14863.46  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
151373.49  Rebekka Schaldemose -2003Sparta
166453.92  Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK
171484.09  Karla Schärfe -2003Sparta
185564.39  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
19644.42  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.15  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1158.82  Jonna Toumi -2Eslövs AI, SE
21358.97  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
35659.00  Sara Olsson -2002Greve Atletik
4599.11  Anna Michaelsen -2002Holte IF
52809.17  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
64229.38  Helena Ring -2002Amager AC
74199.44  Esther Arce -2002Amager AC
8169.50  Freja K. Madsen -2002Herlev
9709.50  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
101459.53  Liv Nedergaard -2002Sparta
111349.73  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
123009.73  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
135419.76  Maja Felby -2002Køge Atletik
146299.86  Maria Eskebæk -2002Greve Atletik - Skoletræf
154459.87  Sarah Buhl -2002Amager AC
163509.90  Eva Seixas -2002KIF
174499.92  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
181539.95  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
195669.97  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
2046510.03  Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
2115210.18  Josefine Sørensen -2002Sparta
2235210.29  Silja D. Mouritsen -2002KIF
231710.37  Josephine K. Madsen -2002Herlev
2434910.40  Signe K. Lawson -2002KIF
2551310.4  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
26140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
273   Camilla Rex -2002Holte IF
28334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
29328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
30482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
31613   Sara Cetin -2002Greve Atletik
326289.81Venter Karoline Barrett -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:10
2603   Julie Møller -2002Greve Atletik
33   Camilla Rex -2002Holte IF
4314   Sofie Degnbol -2002Gullfoss
5445   Sarah Buhl -2002Amager AC
6541   Maja Felby -2002Køge Atletik
 HEAT 2 - 13:13
2535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
3134   Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
4482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
5566   Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
6153   Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
 HEAT 3 - 13:16
1334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
215235.67  Josefine Sørensen -2002Sparta
356533.66  Sara Olsson -2002Greve Atletik
444934.88  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
535237.58  Silja D. Mouritsen -2002KIF
6140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
 HEAT 4 - 13:19
141932.44  Esther Arce -2002Amager AC
228031.52  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
342230.89  Helena Ring -2002Amager AC
413530.96  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
55931.78  Anna Michaelsen -2002Holte IF
614533.55  Liv Nedergaard -2002Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11291.57  Rebecka Krüeger -2003Sparta
21441.50.46  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
34221.51.20  Helena Ring -2002Amager AC
4702.03.14  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
54452.06.92  Sarah Buhl -2002Amager AC
6862.13.40  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
7541   Maja Felby -2002Køge Atletik
8152   Josefine Sørensen -2002Sparta
9535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
10138   Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta
11465   Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
12560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
139   Alberte Michelsen -2003Helsingør IF
1484   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:00
1565   Sara Olsson -2002Greve Atletik
2328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
344912.60  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
414411.49  Marie Falkebo Jensen -2003Sparta
56411.90  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
67012.66  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
7347   Amina Dyfan -2003KIF
8148   Karla Schärfe -2003Sparta
 HEAT 2 - 10:04
1345   Nanna Elmer -2003KIF
2134   Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
330012.53  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
455611.04  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
515312.47  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
641914.12  Esther Arce -2002Amager AC
7535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
8613   Sara Cetin -2002Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.45  
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11481.40  Karla Schärfe -2003Sparta
21291.34  Rebecka Krüeger -2003Sparta
34191.26  Esther Arce -2002Amager AC
41461.25  Maria Boesdal -2002Sparta
51351.21  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
64491.16  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
75001.15  Ingrid Sofie Bach Jensen -2003Bagsværd AC
83471.06  Amina Dyfan -2003KIF
93500.95  Eva Seixas -2002KIF
103   Camilla Rex -2002Holte IF
11140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
12535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
13612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
14328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
1559   Anna Michaelsen -2002Holte IF
16603   Julie Møller -2002Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1603   Julie Møller -2002Greve Atletik
2140   Simone Ngongo Iversen -2002Sparta
3138   Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002Sparta
4482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
5334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
617   Josephine K. Madsen -2002Herlev
716   Freja K. Madsen -2002Herlev
8613   Sara Cetin -2002Greve Atletik
9465   Rebecca madeleine Normann -2002Ballerup AK
10535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
11328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
1233.10  Camilla Rex -2002Holte IF
133493.22  Signe K. Lawson -2002KIF
141433.33  Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta
154453.38  Sarah Buhl -2002Amager AC
166303.40  Malene Skødstrup -2002Greve Atletik - Skoletræf
173143.46  Sofie Degnbol -2002Gullfoss
181523.53  Josefine Sørensen -2002Sparta
193523.56  Silja D. Mouritsen -2002KIF
20593.72  Anna Michaelsen -2002Holte IF
211343.81  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
221463.83  Maria Boesdal -2002Sparta
235663.86  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
244493.97  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
25704.02  Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA
261354.02  Clara Elvira Paludan -2002Sparta
275654.10  Sara Olsson -2002Greve Atletik
282804.13  Emmeline Søltoft Sønderga -2002IK Hellas
294224.17  Helena Ring -2002Amager AC
304194.18  Esther Arce -2002Amager AC
313004.25  Victoria Lendal -2002FIF Hillerød Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6313.38Venter Hanna Pudic -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.10  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14228.72  Helena Ring -2002Amager AC
2648.64  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
31297.73  Rebecka Krüeger -2003Sparta
45667.50  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
51486.93  Karla Schärfe -2003Sparta
61536.93  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
76326.86  Melanie Vikkelsø -2002Greve Atletik - Skoletræf
85136.69  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
91346.68  Juliette Wessel Leroy -2002Sparta
103506.60  Eva Seixas -2002KIF
115656.60  Sara Olsson -2002Greve Atletik
121466.59  Maria Boesdal -2002Sparta
131456.55  Liv Nedergaard -2002Sparta
143496.54  Signe K. Lawson -2002KIF
156346.25  Ida Henriksen -2002Greve Atletik - Skoletræf
164196.12  Esther Arce -2002Amager AC
174455.97  Sarah Buhl -2002Amager AC
184495.91  Sunisa Ronthi -2002Amager AC
193525.60  Silja D. Mouritsen -2002KIF
203515.50  Lilli Jensen -2002KIF
21865.12  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
221305.08  Annika Haldbo -2003Sparta
233475.05  Amina Dyfan -2003KIF
243364.00  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
2516   Freja K. Madsen -2002Herlev
26334   Kimmie Nørgaard Kristense -2002Viking-atletik
2784   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
28482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
29612   Andrea Saldern -2003Greve Atletik
30560   Louise Høkilde -2003Greve Atletik
31603   Julie Møller -2002Greve Atletik
3217   Josephine K. Madsen -2002Herlev
33231   Katrine Jensen -2003IK Olympia
34535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
35328   Emma Sofie Lindgaard -2002Køge Atletik
366336.26Venter Josephine Zenia Grimm -2002Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.50  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1445   Sarah Buhl -2002Amager AC
2449   Sunisa Ronthi -2002Amager AC
3535   Emma Kjær -2002Køge Atletik
414514.36  Liv Nedergaard -2002Sparta
542220.05  Helena Ring -2002Amager AC
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 10.20  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
184   Shila Petersen -2003Fredensborg Atletik Klub
2482   Anne Lorenzen -2002Hvidovre AM
3348   Rebecca Scharff -2003KIF
4603   Julie Møller -2002Greve Atletik
517   Josephine K. Madsen -2002Herlev
6143   Nina-Tao Hahnemann -2002Sparta
7540   Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik
8583   Sidney Hetner -2003Greve Atletik
916   Freja K. Madsen -2002Herlev
10565   Sara Olsson -2002Greve Atletik
114223.63  Helena Ring -2002Amager AC
123459.43  Nanna Elmer -2003KIF
1334610.78  Maja F. Jensen -2003KIF
1433615.30  Rebecca Andersen -2003Viking-atletik
1535117.88  Lilli Jensen -2002KIF
1615219.38  Josefine Sørensen -2002Sparta
178622.21  Clara Reib -2003Fredensborg Atletik Klub
1831422.88  Sofie Degnbol -2002Gullfoss
1914623.41  Maria Boesdal -2002Sparta
2034724.27  Amina Dyfan -2003KIF
2115324.61  Liva Johanne Vilhelmsen -2002Sparta
2234925.77  Signe K. Lawson -2002KIF
2363729.58  Cassandra M. Hansson -2002Greve Atletik - Skoletræf
2444530.04  Sarah Buhl -2002Amager AC
2556630.41  Laura Zilstorff -2002Greve Atletik
2651331.35  Camilla Fobian -2002Bagsværd AC
2714132.85  Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta
2814836.85  Karla Schärfe -2003Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 63531.30Venter Nanna G. Preiland -2002Greve Atletik - Skoletræf
 63629.89Venter Nicole Henriksen -2001Greve Atletik - Skoletræf
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
1    Julie Møller -2002
Louise Høkilde -2003
Sara Olsson -2002
Ida Boe Rasmussen -2003
Greve Atletik
2    Clara Elvira Paludan -2002
Marie Falkebo Jensen -2003
Liv Nedergaard -2002
Simone Ngongo Iversen -2002
Sparta 1
3    Solvej Schwarzer -2004
Emilie Kirst -2004
Signe Juhl Laursen -2005
Vigga Fich -2004
Sparta P9 3
4     Amager AC
 HEAT 2
1    Asta Ellermann-Kingombe -2004
Nanna Schaldemose -2004
Josephine Sofie Hansen -2004
Betty Marie Ramsgaard Jen -2004
Sparta P9 2
2    Maja Felby -2002
Emma Kjær -2002
Anna Erika Grønbek Hambor -2004
Lea Strand Mortensen -2003
Køge
3    Nikoline Høegh Ørum-Niels -2002
Josefine Sørensen -2002
Juliette Wessel Leroy -2002
Karla Schärfe -2003
Sparta 2
4    Ingrid Gram Jensen -2005
Emilie Børregaard Voigt -2005
Kajsa Salomonsen -2005
Sofia Thøgersen -2005
Sparta P9 1
5    Camilla Rex -2002
Anna Michaelsen -2002
Shana van Pragh -2002
Anna Heilmann -2002
Holte
  PIGER 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.00  
  ( 68,6CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1     Amager AC
2    Marie Falkebo Jensen -2003
Annika Haldbo -2003
Liva Johanne Vilhelmsen -2002
Karla Schärfe -2003
Sparta 1
3    Louise Høkilde -2003
Julie Møller -2002
Laura Zilstorff -2002
Sara Olsson -2002
Greve Atletik
  PIGER 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.40  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
135911.16  Louise B. Moore -2001KIF
211811.57  Ida Beiter Bomme -2001Sparta
310411.75  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
449612.67  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
59412.86  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
611413.14  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
74016.1  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
8308   Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
932   Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF
10593   Hannah Borly -2001Greve Atletik
11668   Ellen Balslev -2001KIF
12549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
  PIGER 12 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:40
2357   Malika El Quamari -2001KIF
310834.25  Cecilie Boesdal -2001Sparta
426635.14  Sille Spenner-Bitsch -2001Vordingborg AC
5496   Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
 HEAT 2 - 13:44
211433.36  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
326731.94  Line S. Olsen -2001Vordingborg AC
435928.81  Louise B. Moore -2001KIF
510430.21  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
640232.01  Nicoline Sørensen -2001Glostrup IC Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 35830.32Afbud Lilja H. Povlsen -2001KIF
 568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1357   Malika El Quamari -2001KIF
2549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
3123   Alice Kirk Damsgaard -2001Sparta
4310   Josephine Hansen -2001IK Hellas
576   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
6402.61  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
72663.24  Sille Spenner-Bitsch -2001Vordingborg AC
82673.56  Line S. Olsen -2001Vordingborg AC
94023.70  Nicoline Sørensen -2001Glostrup IC Atletik
103084.00  Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
11944.14  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
121044.14  Gertrud Rose Jensen -2001Sparta
133604.22  Frederikke von Benzon -2001KIF
141004.54  Ingrid Eckardt -2001Sparta
154964.57  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
165934.69  Hannah Borly -2001Greve Atletik
173594.72  Louise B. Moore -2001KIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 93 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
 568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.50  
  Til finale (AB-finale): 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
163910.61  Signe Romer -2000Greve Atletik
212110.83  Olivia Tuokila -2000Sparta
325410.89  Ida JespersenHG Atletik
411911.08  Mathilde Brix-Priésner -2000Sparta
54811.15  Vibeke Falbe Hansen -2000Holte IF
610711.31  Emma Eriksen -2000Sparta
710311.35  Robyn Dinesen -2000Sparta
810511.45  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
911311.47  Suzanne Andersen -2000Sparta
1036711.48  Sofie Rasmussen -2000KIF
112911.55  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
1211611.65  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
1336311.79  Annesofie Nielsen -2000KIF
1411011.85  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
1525512.22  Caroline BolinHG Atletik
1639812.30  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
1744312.51  Rebecca Bellingan -2000Amager AC
1810612.51  Matilde Willer -2000Sparta
1936112.68  Ya Chernoh Kamara -2000KIF
208512.71  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
2150112.72  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
2236212.88  Ya Kaday Kamara -2000KIF
2336613.00  Philippa Falk-List -2000KIF
2441713.26  Emilie Brus -2000Amager AC
2568   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
26558   Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
27557   Ditte Hansen -2000Greve Atletik
28234   Malou Carlsen -2000IK Olympia
29562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
3022   Astrid Schjoldager -2000Herlev
31486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
32128   Sarah Dahl -2000Sparta
3320912.33Afbud Sara Vardar -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 13:50
2105   Olivia Thorsgaard -2000Sparta
3128   Sarah Dahl -2000Sparta
4455   Viktoria Meirup -2000Amager AC
598   Caroline T Hansen -2000Sparta
 HEAT 2 - 13:53
236534.99  Constance Christiansen -2000KIF
341733.6  Emilie Brus -2000Amager AC
48532.69  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
539833.18  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
626534.74  Celina Krog -2000Vordingborg AC
 HEAT 3 - 13:56
226432.14  Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
349330.12  Amanda Schou Kristensen -2000Bagsværd AC
411329.78  Suzanne Andersen -2000Sparta
555829.6  Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
63731.33  Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF
 HEAT 4 - 13:59
211028.72  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
310728.39  Emma Eriksen -2000Sparta
412126.86  Olivia Tuokila -2000Sparta
563927.26  Signe Romer -2000Greve Atletik
636728.59  Sofie Rasmussen -2000KIF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 11727.57Afbud Iona Pardis White -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11051.41.34  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
21201.42.93  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
31161.44.17  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
41001.45.45  Ingrid Eckardt -2001Sparta
53641.47.56  Sophie Søefeldt -2000KIF
61101.48.14  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
71081.51.75  Cecilie Boesdal -2001Sparta
83601.53.37  Frederikke von Benzon -2001KIF
91141.57.51  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
101062.00.86  Matilde Willer -2000Sparta
11852.07.18  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
124172.17.1  Emilie Brus -2000Amager AC
1393 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.25  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:25
2639   Signe Romer -2000Greve Atletik
32912.17  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
412010.87  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
536710.42  Sofie Rasmussen -2000KIF
649610.79  Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC
710812.00  Cecilie Boesdal -2001Sparta
876   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
 HEAT 2 - 10:29
1264   Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
210612.65  Matilde Willer -2000Sparta
359311.05  Hannah Borly -2001Greve Atletik
411010.55  Anna Mark Helwigh -2000Sparta
511610.68  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
610511.18  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
79414.06  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
8549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.55  
  ( HØJDE A/ 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11051.55  Olivia Thorsgaard -2000Sparta
21201.55  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
33671.54  Sofie Rasmussen -2000KIF
45931.44  Hannah Borly -2001Greve Atletik
5981.37  Caroline T Hansen -2000Sparta
61231.36  Alice Kirk Damsgaard -2001Sparta
72421.31  Rikke Thomsen -2000Helsingør IF
85011.31  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
92091.30  Sara Vardar -2000Sparta
102431.25  Clara Bernard -2000Helsingør IF
11941.21  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
121141.20  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
13254   Ida JespersenHG Atletik
14128   Sarah Dahl -2000Sparta
1522   Astrid Schjoldager -2000Herlev
1692   Julie Gjelstrup Berggreen -2000Kalundborg IF Atletik
17255   Caroline BolinHG Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12542.50  Ida JespersenHG Atletik
21292.10  Rebecka Krüeger -2003Sparta
31182.00  Ida Beiter Bomme -2001Sparta
42442.00  Mathilde Boye Nielsen -2000Helsingør IF
576   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
677   Ida Rosbæk -2000Slagelse Atletik DELTA
7114   Anna Sofie Frænde -2001Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1128   Sarah Dahl -2000Sparta
2557   Ditte Hansen -2000Greve Atletik
3455   Viktoria Meirup -2000Amager AC
4562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
5486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
6639   Signe Romer -2000Greve Atletik
7558   Maria P. Kjeldsen -2000Greve Atletik
8670   Nana Andersen -2000Sparta
92653.32  Celina Krog -2000Vordingborg AC
103653.38  Constance Christiansen -2000KIF
112643.49  Nadia Nielsen -2000Vordingborg AC
123623.63  Ya Kaday Kamara -2000KIF
132553.69  Caroline BolinHG Atletik
144173.82  Emilie Brus -2000Amager AC
155013.97  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
16853.99  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
173984.03  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
181064.03  Matilde Willer -2000Sparta
194434.07  Rebecca Bellingan -2000Amager AC
203614.15  Ya Chernoh Kamara -2000KIF
21374.25  Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF
222094.45  Sara Vardar -2000Sparta
232544.69  Ida JespersenHG Atletik
24294.69  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
25484.79  Vibeke Falbe Hansen -2000Holte IF
261164.91  Hannah Illum Petersen -2000Sparta
273675.01  Sofie Rasmussen -2000KIF
281075.09  Emma Eriksen -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
136710.55  Sofie Rasmussen -2000KIF
2649.36  Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA
3299.31  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
41298.27  Rebecka Krüeger -2003Sparta
576   Alberte Lodahl -2001Slagelse Atletik DELTA
6363   Annesofie Nielsen -2000KIF
7361   Ya Chernoh Kamara -2000KIF
8364   Sophie Søefeldt -2000KIF
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
110711.13  Emma Eriksen -2000Sparta
211310.93  Suzanne Andersen -2000Sparta
32910.83  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
43639.83  Annesofie Nielsen -2000KIF
56738.98  Rose Cathrine Due -2000Bagsværd AC
65898.80  Mathilde Hammerum -2000Greve Atletik
73108.40  Josephine Hansen -2001IK Hellas
83987.65  Natasja Jacobsen -2000Glostrup IC Atletik
91087.48  Cecilie Boesdal -2001Sparta
10856.97  Sofie Reib -2000Fredensborg Atletik Klub
11406.76  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
12325.02  Clara Strange Andersen -2001Frederiksberg IF
13944.97  Signe Grevy Ejstrup -2001Sparta
143623.84  Ya Kaday Kamara -2000KIF
15659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
16668   Ellen Balslev -2001KIF
17562   Fie Hofman -2000Greve Atletik
18361   Ya Chernoh Kamara -2000KIF
19486   Victoria Larsen -2000Hvidovre AM
20660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
21552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
2277   Ida Rosbæk -2000Slagelse Atletik DELTA
23103   Robyn Dinesen -2000Sparta
2468   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
25549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
26466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
2793 Afbud Ida Wibe Jensen -2001Kalundborg IF Atletik
28568 Afbud Isabella Koch -2001Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 10.50  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
2357   Malika El Quamari -2001KIF
3659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
4466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
5660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
668   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
74012.89  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
850715.80  Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC
911320.80  Suzanne Andersen -2000Sparta
1012021.78  Laura Nørrung Poulsen -2000Sparta
1135825.71  Lilja H. Povlsen -2001KIF
1235925.93  Louise B. Moore -2001KIF
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 14.15  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12922.66  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
2466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
3552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
468   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
5549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.25  
  ( 400 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1659   Amalie Pfieffer -2001Ballerup AK
268   Mathilde Lindhardt Byrges -2000Slagelse Atletik DELTA
3308   Teresa Indruszewski -2001IK Hellas
4549   Sara Ødegaard -2001Køge Atletik
5310   Josephine Hansen -2001IK Hellas
6552   Rebekka Andersen -2001Amager AC
74010.83  Marie Elisabeth Mola Pede -2001Frederiksberg IF
811416.50  Anna Sofie Frænde -2001Sparta
950116.60  Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC
1036024.52  Frederikke von Benzon -2001KIF
112925.27  Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
129825.43  Caroline T Hansen -2000Sparta
1350726.03  Nanna Fleig Mortensen -2000Bagsværd AC
1410730.44  Emma Eriksen -2000Sparta
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1660   Victoria Jørgensen -2000Ballerup AK
2466   Rebecca Nielsen -2000Ballerup AK
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Sofie Reib -2000
Silke Petersen -2005
Shila Petersen -2003
Clara Reib -2003
Fredensborg AK
2    Emma Eriksen -2000
Anna Mark Helwigh -2000
Suzanne Andersen -2000
Gertrud Rose Jensen -2001
Sparta 2
3    Olivia Thorsgaard -2000
Hannah Illum Petersen -2000
Iona Pardis White -2000
Olivia Tuokila -2000
Sparta 1
4    Line S. Olsen -2001
Sille Spenner-Bitsch -2001
Celina Krog -2000
Nadia Nielsen -2000
Vordingborg AC
5    Ditte Hansen -2000
Fie Hofman -2000
Hannah Borly -2001
Signe Romer -2000
Greve Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.10  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Laura Nørrung Poulsen -2000
Olivia Thorsgaard -2000
Améli Kampp -2001
Ingrid Eckardt -2001
Sparta 2
2    Ditte Hansen -2000
Fie Hofman -2000
Hannah Borly -2001
Signe Romer -2000
Greve Atletik
3     Bagsværd
4    Ida Beiter Bomme -2001
Hannah Illum Petersen -2000
Emma Eriksen -2000
Anna Mark Helwigh -2000
Sparta 1
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.05  
  Til finale: 16 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
137912.91  Sigrid Bennedsen -1999KIF
26513.09  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
341213.23  Alberte Wulff -98Amager AC
446113.23  Frederikke Houvang Morten -1998Ballerup AK
529013.27  Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF
653213.30  Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik
77313.43  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
859213.52  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
922213.67  Leonora Hede -98Sparta
104313.89  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
118814.10  Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
1232414.29  Ane Kjærgaard -98Sparta
1321514.33  Jasmin Pedersen -1999Sparta
1421414.46  Nana Birch Krull -1999Sparta
1521114.48  Juliet Watson -1999Sparta
1621214.56  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
1721614.69  Johanne Wiedemann Simonse -1999Sparta
1821014.76  Malou Celia Postvang -1999Sparta
1940015.26  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
2042915.56  Katja Andresen -98Amager AC
21533   Caroline Løvenstein Vegeb -1998Køge Atletik
22479   Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
2375   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
24554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:05
2431   Laura Juhl Christensen -99Amager AC
375   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
4532   Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik
5533   Caroline Løvenstein Vegeb -1998Køge Atletik
6649   Nicoline Asta Hervig Clem -1999Ballerup AK
 HEAT 2 - 15:08
229729.9  Maria Maarlev -1999Korsør
332329.57  Jasmin Gade -99Frederiksberg IF
47328.77  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
58829.20  Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
632429.87  Ane Kjærgaard -98Sparta
 HEAT 3 - 15:11
222328.56  Rikke Andersen -98Sparta
33428.31  Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF
419828.00  Emilie R. Hansen -1999Sparta
529628.0  Julie Højland -1999Korsør
64328.44  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
 HEAT 4 - 15:14
222227.95  Leonora Hede -98Sparta
322127.35  Cecilie Schou-Nielsen -99Sparta
437926.54  Sigrid Bennedsen -1999KIF
54726.72  Vera Welinder -1998Holte IF
646127.42  Frederikke Houvang Morten -1998Ballerup AK
 RETTELSER FØR SEEDNING
 204 Afbud Asta Kielgast -99Sparta
 26328.86Afbud Dina Gummer -1998Vordingborg AC
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1394.57.96  Lea Othmar Haskiel -1999Frederiksberg IF
25635.08.0  Lise Hansen -99Greve Atletik
32025.28.35  Johanna Munch Skylv -99Sparta
42035.30.36  Astrid Bager -99Sparta
5649   Nicoline Asta Hervig Clem -1999Ballerup AK
6468   Tessa june Strand -1998Ballerup AK
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:40
2548   Rikke Larsen -1999Køge Atletik
319613.93  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
437912.78  Sigrid Bennedsen -1999KIF
57312.85  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
628814.06  Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF
7302   Lærke Søgård -1998IK Hellas
 HEAT 2 - 10:44
221214.40  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
320013.25  Freja Lomholt -1999Sparta
419912.73  Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
522212.88  Leonora Hede -98Sparta
629714.0  Maria Maarlev -1999Korsør
7479   Cassie Skjærbæk -1999Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 214 Afbud Nana Birch Krull -1999Sparta
 41813.65Afbud Emilie Fiala -99Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.15  
  ( HØJDE B / 5CM FOR ALLE )
  ( Højde B ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12901.60  Tina Bischoff Gellin -1998Trongårdens IF
23051.49  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
32881.49  Laura Wrisberg Kæstel -1998Holte IF
42941.40  Liv cantby -1999Korsør
53031.36  Amalie Taageby -1998IK Hellas
64031.35  Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC Atletik
73781.35  Rita Wilcke -1999KIF
8526   Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC
9548   Rikke Larsen -1999Køge Atletik
10199   Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
1191   Viktoria Andersen -1998Kalundborg IF Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2241.55Afbud Emilie Persson -99Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1733.10  Laura Grønbech -1999Slagelse Atletik DELTA
24122.42  Alberte Wulff -98Amager AC
32451.90  Sofie Løwenstein -1999Helsingør IF
4554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
575   Simone Lodahl -1998Slagelse Atletik DELTA
62562.92Afbud Johanne Auener -98HG Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.55  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
2576   Anna Øbakke Lange -99Greve Atletik
388   Simone Hjort -1999Fredensborg Atletik Klub
469   Marie Kruse -1999Slagelse Atletik DELTA
5431   Laura Juhl Christensen -99Amager AC
6199   Katrine Koch Jakobsen -1999Sparta
7198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
84003.62  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
92103.78  Malou Celia Postvang -1999Sparta
103023.84  Lærke Søgård -1998IK Hellas
114034.07  Nikoline Spang Thomsen -1999Glostrup IC Atletik
122154.18  Jasmin Pedersen -1999Sparta
132124.23  Louise Wessel Leroy -1999Sparta
143784.40  Rita Wilcke -1999KIF
153244.48  Ane Kjærgaard -98Sparta
16344.54  Freja Gustafsson -1999Frederiksberg IF
172964.60  Julie Højland -1999Korsør
183054.71  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
195924.71  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
20434.79  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
216164.98  Sofie Revall -98Greve Atletik
223795.05  Sigrid Bennedsen -1999KIF
23655.37  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2244.21Afbud Emilie Persson -99Sparta
 2633.94Afbud Dina Gummer -1998Vordingborg AC
 4184.74Afbud Emilie Fiala -99Amager AC
  PIGER 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 13.40  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
16511.69  Nickoline Skifter Anderse -1998Slagelse Atletik DELTA
24310.42  Sophia Mikkelsen -1999Frederiksberg IF
337810.36  Rita Wilcke -1999KIF
4198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
5616   Sofie Revall -98Greve Atletik
6305   Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
140813.59  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
253011.23  Ane Riber -1999Køge Atletik
353410.31  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
430510.20  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
559210.17  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
61969.71  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
73278.95  Emma K Larsen -98Sparta
83037.60  Amalie Taageby -1998IK Hellas
94005.10  Cassandra Rønn -1999Glostrup IC Atletik
10200   Freja Lomholt -1999Sparta
1191   Viktoria Andersen -1998Kalundborg IF Atletik
12198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 12.25  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
129720.00  Maria Maarlev -1999Korsør
232721.00  Emma K Larsen -98Sparta
322324.57  Rikke Andersen -98Sparta
429527.00  Sofie Møller Carlsen -1998Korsør
529430.00  Liv cantby -1999Korsør
653034.81  Ane Riber -1999Køge Atletik
753435.77  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
840844.30  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 12.05  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
140843.54  Thea Jensen -1999Glostrup IC Atletik
232735.64  Emma K Larsen -98Sparta
328730.04  Laura Pauska -1999HUAC
453428.56  Cathrine Trodsøe Hanse -1999Køge Atletik
537824.83  Rita Wilcke -1999KIF
642915.45  Katja Andresen -98Amager AC
7554   Anne Søgaard -98Greve Atletik
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.30  
  ( 500 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1198   Emilie R. Hansen -1999Sparta
2576   Anna Øbakke Lange -99Greve Atletik
369   Marie Kruse -1999Slagelse Atletik DELTA
430523.00  Simone Björk Lautrup -1998IK Hellas
530326.75  Amalie Taageby -1998IK Hellas
637827.51  Rita Wilcke -1999KIF
729531.00  Sofie Møller Carlsen -1998Korsør
829432.00  Liv cantby -1999Korsør
922332.17  Rikke Andersen -98Sparta
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1     Korsør
2    Sophia Mikkelsen -1999
Jasmin Gade -99
Amalie Molander Pedersen -2000
Freja Gustafsson -1999
Frederiksberg IF
3    Sofie Revall -98
Lise Hansen -99
Tara Abrahamsson -98
Anna Øbakke Lange -99
Greve Atletik
4     HG Atletik
5    Nana Birch Krull -1999
Malou Celia Postvang -1999
Jasmin Pedersen -1999
Louise Wessel Leroy -1999
Sparta 1
  PIGER 14-15 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.20  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Louise Wessel Leroy -1999
Johanne Wiedemann Simonse -1999
Malou Celia Postvang -1999
Nana Birch Krull -1999
Sparta 1
2    Lise Hansen -99
Sofie Revall -98
Tara Abrahamsson -98
Anna Øbakke Lange -99
Greve Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
359213.52  Tara Abrahamsson -98Greve Atletik
44712.86  Vera Welinder -1998Holte IF
57813.04  Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
626215.24  Mie Johansen -1997Vordingborg AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 33714.59Afbud Maria Fobian Jensen -97Viking-atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17827.98  Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15262.17.04  Mia Helene Mørck -1999Bagsværd AC
22982.19.15  Mia Godtfredsen -1998Korsør
32752.24.20  Camilla Birch Okkels -1997Roar Atletik
45632.26.02  Lise Hansen -99Greve Atletik
52772.43.0  Sophie Dyrekær Gudsøe -1998Roar Atletik
6274   Emma Cassandra Bertelsen -1996Roar Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14944.51.32  Sarah Schou Kristensen -1997Bagsværd AC
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
178   Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
22623.39  Mie Johansen -1997Vordingborg AC
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
178   Idamarie Olsen -1997Fredensborg Atletik Klub
24321.23  Lisa Brix -96Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.30  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
132631.58  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
243243.98  Lisa Brix -96Amager AC
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
132640.60  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
238622.75  Annette Nielsen -1996KIF
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 500 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138627.99  Annette Nielsen -1996KIF
2276   Nicole B. Laursen -1996Roar Atletik
  PIGER 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 9.08 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
132612.43  Amanda Lillevang Rasmusse -97Sparta
2287   Laura Pauska -1999HUAC
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13314.94  Eike Marie Friis-Aalling -1976Frederiksberg IF
232513.63  Helena Nicolaisen -95Sparta
322113.47  Cecilie Schou-Nielsen -99Sparta
446912.95  Mette B. Jepsen -1970Hvidovre AM
53513.25  Ida Regitze Krag -1975Frederiksberg IF
642313.49  Huma Nielsen -93Amager AC
75013.67  Maja Topp -1995Holte IF
8528   Alexandra Johansen -1994Køge Atletik
  KVINDER SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
146926.74  Mette B. Jepsen -1970Hvidovre AM
23527.05  Ida Regitze Krag -1975Frederiksberg IF
35027.42  Maja Topp -1995Holte IF
432528.32  Helena Nicolaisen -95Sparta
5528   Alexandra Johansen -1994Køge Atletik
666   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - 800 METERLØR KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11962.36.0  Karla Sonne Søndergaard -1999Sparta
 RETTELSER FØR SEEDNING
 2042.21.29Afbud Asta Kielgast -99Sparta
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKLØR KL. 11.00  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
5581   Sofie Skovgaard -93Greve Atletik
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1581   Sofie Skovgaard -93Greve Atletik
23884.72  Anne Sofie Olsen -1994KIF
34235.29  Huma Nielsen -93Amager AC
  KVINDER SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
166   Gunhild Michelsen -1963Slagelse Atletik DELTA
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 4.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13899.17  Maria Hansen -1990KIF
247614.64  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 14.30  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138928.92  Maria Hansen -1990KIF
232532.20  Helena Nicolaisen -95Sparta
347650.23  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 4.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
147647.51  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
238938.13  Maria Hansen -1990KIF
338827.17  Anne Sofie Olsen -1994KIF
438750.23Afbud Louise Theil Lundberg -1995KIF
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.10  
  ( 600 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138832.86  Anne Sofie Olsen -1994KIF
247629.25  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
338927.55  Maria Hansen -1990KIF
  KVINDER SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 9.08 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
147614.93  Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
238910.49  Maria Hansen -1990KIF
3156   Celina Julin -1994Sparta
  KVINDER SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
162124.4124.41 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
  KVINDER SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
162147.9546.79 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
26221.53.321.07.09 Tiln Baltzer Jensen (FIF) -87Dansk Handicapidræt
  KVINDER SENIOR - 400M RACERUNNERSØN KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
16211.39.331.37.35 Pernille Bach (Holbæk) -90Dansk Handicapidræt
26223.46.432.20.17 Tiln Baltzer Jensen (FIF) -87Dansk Handicapidræt
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12517.34  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
21677.72  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
3147.94  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
41658.24  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
55098.30  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
61688.54  Elias Emborg -2006Sparta
7388.3  Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
81669.07  Louis Svanborg -2006Sparta
94989.10  Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
10419.11  Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
115059.26  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
125209.61  Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
13544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
14232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
15478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
16577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
17330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
181   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
19416   Daniel Lund -2006Amager AC
20394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
21585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
22666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
23595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.50  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12513.47  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
21673.07  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
3382.72  Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
41682.64  Elias Emborg -2006Sparta
51652.58  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
61662.37  Louis Svanborg -2006Sparta
75092.36  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
85052.07  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
9412.03  Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
104161.96  Daniel Lund -2006Amager AC
11498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
12478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
131   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
14577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
15520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
16394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
17595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
18232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
19330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
20544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
21585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
2214   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
23666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.20  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116721.00  Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
225117.60  Lance Christian Aabo -6HG Atletik
316515.61  Samuel Skov Bailey -2006Sparta
450914.93  Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
541613.23  Daniel Lund -2006Amager AC
65058.83  Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
7478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
814   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
9595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
1041   Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
11585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
12577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
13330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
14168   Elias Emborg -2006Sparta
15666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
16544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
17520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
18394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
19498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
201   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
21232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
2238   Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
23166   Louis Svanborg -2006Sparta
  DRENGE 6-7 ÅR - 3 KAMPSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1498   Storm Lui Genet -2008Bagsværd AC
2251   Lance Christian Aabo -6HG Atletik
31   Emil Rathjen Frederiksen -2007Greve Atletik
4330   Jacob Valdemar Lindgaard -2006Køge Atletik
5509   Thor Knudsen -2007Bagsværd AC
6520   Louis Amadeus Hansen -2006Bagsværd AC
714   Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
8478   Nikolaj Andersen -2008Hvidovre AM
938   Kevin Jensen -2007Frederiksberg IF
10168   Elias Emborg -2006Sparta
11394   Gustav Valdemar Knudsen -2006Helsingør IF
12505   Thor Hedebo Boye -2006Bagsværd AC
13232   Laurits Jensen -2006IK Olympia
14165   Samuel Skov Bailey -2006Sparta
15544   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
16585   Christian Andersson -2006Greve Atletik
17666   Mikkel Nousiainen -2006Bagsværd AC
18166   Louis Svanborg -2006Sparta
19595   Silas Balterzen -2007Greve Atletik
20577   Alexander Fribæk -2006Greve Atletik
2141   Marvin Jensen -2007Frederiksberg IF
22416   Daniel Lund -2006Amager AC
23167   Joel Frederik von d´Ahé -2006Sparta
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.40  
  Til finale (AB-finale): 12 bedste tider
  ( På langsiden mellem 200m og 300m )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:40
1582   Daniel Thierbach -2004Greve Atletik
21411.66  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
32509.98  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
428310.92  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
526   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
6421   Gustav Andersen -2004Amager AC
 HEAT 2 - 10:43
1575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
231911.1  Samuel Suraez -2004Gullfoss
31769.70  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
442811.19  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
5559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
6343   Samson A. Tommerup -2005KIF
 HEAT 3 - 10:47
1515   Hans Fischer -2004Bagsværd AC
2569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
317111.32  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
41709.59  Vilhelm Krüger -2004Sparta
544011.27  Oliver Larsen -2005Amager AC
6435   Magnus Groth -2004Amager AC
 HEAT 4 - 10:50
1611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
231711.2  Sigurd Bødker Vraa -2004Gullfoss
31699.72  Carl Johan Zachariae -2004Sparta
432010.8  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
5538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
6550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
 HEAT 5 - 10:54
1329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
2517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
31810.14  Mikkel Schrøder -2004Herlev
428510.72  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
5537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
6543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
 HEAT 6 - 10:57
1475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
217311.33  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
35119.66  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
431811.0  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
5561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
6344   William Madsen -2004KIF
  DRENGE 8-9 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:25
2538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
318   Mikkel Schrøder -2004Herlev
4596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
5316   Lukas Degnbol -2004Gullfoss
680   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
 HEAT 2 - 14:28
2171   Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
3343   Samson A. Tommerup -2005KIF
4435   Magnus Groth -2004Amager AC
5421   Gustav Andersen -2004Amager AC
6475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
 HEAT 3 - 14:32
2511   Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
3344   William Madsen -2004KIF
4283   Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
5329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
6537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
 HEAT 4 - 14:35
2480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
3472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
4169   Carl Johan Zachariae -2004Sparta
5428   Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
6506   Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
 HEAT 5 - 14:39
2517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
3559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
4177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
5170   Vilhelm Krüger -2004Sparta
6176   Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
 HEAT 6 - 14:42
11441.58  Isak Hjelm -2006Åhus FIK, SE
217535.8  Sigurd Sandfeld -2004Sparta
317233.69  Lucas Ravn -2004Sparta
425033.86  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
517339.01  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
6543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
  DRENGE 8-9 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11722.04.88  Lucas Ravn -2004Sparta
21752.11.96  Sigurd Sandfeld -2004Sparta
34282.25.16  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
45062.28.77  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
51732.31.14  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
6329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
780   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
8421   Gustav Andersen -2004Amager AC
9237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
10524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
11471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
12472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
1330   Carl Emil Hjorth -2004Frederiksberg IF
14176   Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
15491   Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
16440   Oliver Larsen -2005Amager AC
17665   Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
18480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A + A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 GRUPPE 1
1596   Emil Juhl -2004Greve Atletik
2343   Samson A. Tommerup -2005KIF
3175   Sigurd Sandfeld -2004Sparta
4475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
580   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
6177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
7543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
8344   William Madsen -2004KIF
9538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
10480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
1126   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
124400.03  Oliver Larsen -2005Amager AC
131742.83  Kasper Schimmel Smith -2005Sparta
141732.88  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
153173.01  Sigurd Bødker Vraa -2004Gullfoss
164213.08  Gustav Andersen -2004Amager AC
171713.13  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
182853.29  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
191693.70  Carl Johan Zachariae -2004Sparta
202503.74  Carl Bruce Aabo -4HG Atletik
211704.10  Vilhelm Krüger -2004Sparta
22515   Hans Fischer -2004Bagsværd AC
 GRUPPE 2
1517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
2472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
3575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
4561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
5435   Magnus Groth -2004Amager AC
6537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
7582   Daniel Thierbach -2004Greve Atletik
8559   Marcus Ørnø -2005Greve Atletik
9611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
10329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
11550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
12569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
133152.55  Bastian M. Rørbo -2005Gullfoss
144282.83  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
153162.98  Lukas Degnbol -2004Gullfoss
163182.99  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
175063.10  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
183203.13  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
191723.34  Lucas Ravn -2004Sparta
202833.36  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
215113.85  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
221763.91  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.00  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11766.40  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
25065.63  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
34405.19  Oliver Larsen -2005Amager AC
44915.10  Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
56655.02  Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
61734.39  Sebastian Thulstrup -2004Sparta
74213.62  Gustav Andersen -2004Amager AC
81713.57  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
9472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
10575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
11471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
12329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
13435   Magnus Groth -2004Amager AC
14237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
15569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
16561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
1718   Mikkel Schrøder -2004Herlev
18480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
19524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
2026   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
21611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 15.00  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
2611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
3435   Magnus Groth -2004Amager AC
4475   Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
5517   Kristoffer Vesten Peterse -2004Bagsværd AC
6343   Samson A. Tommerup -2005KIF
7344   William Madsen -2004KIF
880   Malthe Sommer -2004Fredensborg Atletik Klub
9575   Asger Øbakke Lange -2005Greve Atletik
10569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
11537   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
12543   Marcus Jensen -2004Køge Atletik
13550   Storm Larsen -2005Køge Atletik
14561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
15538   Johannes Christian Flarup -2004Køge Atletik
16472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
17177   Valdemar Gravlund Laursen -2005Sparta
18480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
1931517.12  Bastian M. Rørbo -2005Gullfoss
2032017.68  Villads B. Nielsen -2005Gullfoss
2131620.18  Lukas Degnbol -2004Gullfoss
2228321.69  Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
2331923.12  Samuel Suraez -2004Gullfoss
2442824.06  Kasper Bjerg Andersen -2004Amager AC
2531828.64  Rune Brøchner Prause -2004Gullfoss
2644028.72  Oliver Larsen -2005Amager AC
2717429.54  Kasper Schimmel Smith -2005Sparta
2828530.34  Malte Sten Nielsen -2005HUAC
2950633.26  Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
3051142.67  Sofus Vølund -2004Bagsværd AC
3151520.74  Hans Fischer -2004Bagsværd AC
  DRENGE 8-9 ÅR - RAKET SPYDSØN KL. 13.10  
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1480   Kristoffer Andersen -2004Hvidovre AM
2611   Magnus Saldern -2005Greve Atletik
3665   Marcus Buch Edlers -2004Bagsværd AC
4491   Falke Agger Tang -2004Bagsværd AC
5237   Noah Borgen Morell -2004IK Olympia
6472   Jonas Strunge -2004Hvidovre AM
7471   Christian veselinovski -2004Hvidovre AM
8569   Alexander Møller -2004Greve Atletik
926   Hjalte K. Andersen -2005Herlev
10329   Victor Lindgaard -2004Køge Atletik
11561   Valdemar Bech Thomsen -2004Greve Atletik
1218   Mikkel Schrøder -2004Herlev
13524   Emil Qvist -2004Bagsværd AC
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METER KAPGANGSØN KL. 10.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1506   Asbjørn Hedebo Boye -2004Bagsværd AC
  DRENGE 10 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.20  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11328.89  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
24839.03  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
34479.22  Sebastian Monneret -2003Amager AC
41399.23  William Wittendorff -2003Sparta
5839.45  Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
63129.51  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
73939.58  Magnus Emil Knudsen -2003Helsingør IF
84859.58  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
91559.71  Dhruv Mehrotra -2003Sparta
104249.74  Jacob Arce -2003Amager AC
111369.77  Jakob H B Andersen -2003Sparta
12819.85  Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
1335410.08  William Elsner -2003KIF
1435310.20  Mik Lønborg -2003KIF
15555   Julian Frey -3Greve Atletik
16233   Rune Carlsen -2003IK Olympia
17470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
18281   August Østergaard -2003Gentofte IK
1920   Sebastian Skov -2003Herlev
20590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
  DRENGE 10 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:25
2614   Tor Pogan -2003Greve Atletik
3281   August Østergaard -2003Gentofte IK
481   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
524   Jonas Lauridsen -2003Herlev
6553   Kasper Flensburg -2003Gentofte IK
 HEAT 2 - 15:28
2139   William Wittendorff -2003Sparta
383   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
4555   Julian Frey -3Greve Atletik
5155   Dhruv Mehrotra -2003Sparta
6282   Mikkel Becker-Jeppesen -2003Gentofte IK
 HEAT 3 - 15:31
2409   Christoffer Nissen -2003Glostrup IC Atletik
313634.62  Jakob H B Andersen -2003Sparta
448533.50  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
542433.85  Jacob Arce -2003Amager AC
6669   Robert Christiansen -2003Sparta
 HEAT 4 - 15:34
242733.17  Johan Christian Holst -2003Amager AC
348331.5  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
413229.98  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
531231.5  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
644731.99  Sebastian Monneret -2003Amager AC
  DRENGE 10 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.05  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1555   Julian Frey -3Greve Atletik
283   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
381   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
4590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
520   Sebastian Skov -2003Herlev
6553   Kasper Flensburg -2003Gentofte IK
7614   Tor Pogan -2003Greve Atletik
8669   Robert Christiansen -2003Sparta
92822.30  Mikkel Becker-Jeppesen -2003Gentofte IK
104853.57  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
111363.67  Jakob H B Andersen -2003Sparta
124243.69  Jacob Arce -2003Amager AC
133533.91  Mik Lønborg -2003KIF
141393.93  William Wittendorff -2003Sparta
153123.95  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
161423.98  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
171554.00  Dhruv Mehrotra -2003Sparta
184274.07  Johan Christian Holst -2003Amager AC
194474.35  Sebastian Monneret -2003Amager AC
201324.47  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.30  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13049.22  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
25869.24  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
35849.28  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
41549.40  Oswald Carstensen -2002Sparta
5589.44  Anders Bang -2002Holte IF
66419.52  Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
71339.63  Noah Grunnet Nouri -2002Sparta
8729.73  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
930710.02  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
1032110.6  Gustav Bantz -2002Gullfoss
1148911.48  Benjamin Bosack -2002Bagsværd AC
12131   Paul Nielsen -2002Sparta
13151   Leonora Minet RicksSparta
14594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
15235   Dren Meri -2002IK Olympia
166239.50Venter Sebastian K. DupontGreve Atletik - Skoletræf
176249.64Venter Malthe B. BredahlGreve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERLØR KL. 15.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 15:40
2154   Oswald Carstensen -2002Sparta
3331   Linus Lindquist -2002Sparta
4571   William Elmer -2002Greve Atletik
5356   Louis B. Borggaard -2002KIF
 HEAT 2 - 15:44
2594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
330433.1  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
45831.0  Anders Bang -2002Holte IF
558631.0  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
630734.1  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METERSØN KL. 15.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13331.50  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
2581.52  Anders Bang -2002Holte IF
33121.59  Hugo Rasmussen -2003IK Hellas
43311.48.03  Linus Lindquist -2002Sparta
54472.00.51  Sebastian Monneret -2003Amager AC
66502.02.10  Thor Jørgensen -2002Ballerup AK
7470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
8133   Noah Grunnet Nouri -2002Sparta
9571   William Elmer -2002Greve Atletik
10658   William Lennings -2002Helsingør IF
11594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
1212   Jakob Andersen -2002Helsingør IF
13147   Simon Hjorth Jensen -2002Sparta
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.15  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 10:15
2299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
314914.14  Eskild Johannessen -2002Sparta
47211.65  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
530410.98  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
648411.33  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
742413.40  Jacob Arce -2003Amager AC
8427   Johan Christian Holst -2003Amager AC
 HEAT 2 - 10:19
2150   Theodor Hvass -2002Sparta
335312.72  Mik Lønborg -2003KIF
458411.09  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
513211.29  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
648513.0  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
7283   Alfred Rasmussen -2004Gentofte IK
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.45  
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13041.42  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
25841.40  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
33311.35  Linus Lindquist -2002Sparta
44841.31  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
51321.30  Sofus Peter Lassen -2003Sparta
6721.25  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
75861.25  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
81541.22  Oswald Carstensen -2002Sparta
91421.20  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
104241.20  Jacob Arce -2003Amager AC
114471.16  Sebastian Monneret -2003Amager AC
121761.16  Rasmus Hvorup Jensen -2004Sparta
134851.15  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
143551.11  Asbjørn Birkelund -2002KIF
153541.06  William Elsner -2003KIF
163531.00  Mik Lønborg -2003KIF
171710.96  Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta
18658   William Lennings -2002Helsingør IF
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1235   Dren Meri -2002IK Olympia
2571   William Elmer -2002Greve Atletik
3594   Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik
43333.31  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
56413.70  Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
61493.77  Eskild Johannessen -2002Sparta
73073.98  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
8724.09  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
91544.09  Oswald Carstensen -2002Sparta
103214.22  Gustav Bantz -2002Gullfoss
113044.27  Mathias Dalsgaard -2002IK Hellas
12584.28  Anders Bang -2002Holte IF
135844.33  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
145864.44  Tobias Andersson -2002Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 6253.75Venter Christian Petersen -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.15  
  ( 2.0 KG )
  ( Kugle B i kastegård )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
148411.49  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
27210.10  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
330710.08  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
41549.76  Oswald Carstensen -2002Sparta
55849.36  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
689.22  Andreas Henriksson -2Eslövs AI, SE
74248.73  Jacob Arce -2003Amager AC
81428.65  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
94478.23  Sebastian Monneret -2003Amager AC
10587.64  Anders Bang -2002Holte IF
113217.54  Gustav Bantz -2002Gullfoss
123547.44  William Elsner -2003KIF
133556.59  Asbjørn Birkelund -2002KIF
143536.09  Mik Lønborg -2003KIF
15235   Dren Meri -2002IK Olympia
16489   Benjamin Bosack -2002Bagsværd AC
17470   Oliver veselinovski -2003Hvidovre AM
1883   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
1981   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
20233   Rune Carlsen -2003IK Olympia
21555   Julian Frey -3Greve Atletik
22604   Victor Chabert -2002Greve Atletik
23590   Alexander Vilborg -2003Greve Atletik
2420   Sebastian Skov -2003Herlev
256418.04Afbud Aksel Lange -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.15  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos B i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
2447   Sebastian Monneret -2003Amager AC
3149   Eskild Johannessen -2002Sparta
4154   Oswald Carstensen -2002Sparta
5142   Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
6307   William Lee Meyrick -2002IK Hellas
77222.70  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
848426.00  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
958426.23  Aleksander Holm -2002Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTLØR KL. 11.55  
  ( 145 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1571   William Elmer -2002Greve Atletik
2155   Dhruv Mehrotra -2003Sparta
3669   Robert Christiansen -2003Sparta
424   Jonas Lauridsen -2003Herlev
520   Sebastian Skov -2003Herlev
681   Mikkel Svendsen -2003Fredensborg Atletik Klub
7604   Victor Chabert -2002Greve Atletik
8150   Theodor Hvass -2002Sparta
9299   Mikkel Maarlev -2002Korsør
1083   Christian Riis Johansen -2003Fredensborg Atletik Klub
1133331.27  Rasmus Hansen -2003Viking-atletik
1232132.18  Gustav Bantz -2002Gullfoss
1348538.00  Marcus Ringhofer -2003Hvidovre AM
1435338.40  Mik Lønborg -2003KIF
1530740.43  William Lee Meyrick -2002IK Hellas
1662640.50  William Jarltoft -2002Greve Atletik - Skoletræf
1744741.69  Sebastian Monneret -2003Amager AC
1814244.78  Mads Rubek Vitoft -2003Sparta
197249.89  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
2048451.14  Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 62743.17Venter Casper Nielsen -2002Greve Atletik - Skoletræf
  DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13554.08.35  Asbjørn Birkelund -2002KIF
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Dhruv Mehrotra -2003
Oswald Carstensen -2002
William Wittendorff -2003
Sofus Peter Lassen -2003
Sparta 1
2    Vilhelm Krüger -2004
Rasmus Hvorup Jensen -2004
Sigurd Sandfeld -2004
Lucas Ravn -2004
Sparta D9 1
3     KIF
4    Tobias Andersson -2002
Rasmus Balterzen -2002
William Elmer -2002
Aleksander Holm -2002
Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.05  
  ( 68,6CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Tobias Andersson -2002
Rasmus Balterzen -2002
William Elmer -2002
Aleksander Holm -2002
Greve Atletik
2    Mads Rubek Vitoft -2003
Eskild Johannessen -2002
Oswald Carstensen -2002
Sofus Peter Lassen -2003
Sparta 1
  DRENGE 12 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.30  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
150210.96  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
224111.23  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
311111.43  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
440111.49  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
57911.54  Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
644611.74  Sebastian Larsen -2001Amager AC
737011.84  Villads Schou -2001KIF
836912.17  Aslak Bennedsen -2001KIF
936812.27  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
1030112.35  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
11101   Jonathan Thulstrup -2001Sparta
12655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
13458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
  DRENGE 12 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:05
2301   Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
35   Anders Tind Løje Hansen -2001Køge Atletik
451   Nikolai Janussen -2001Holte IF
5578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
 HEAT 2 - 14:09
226131.34  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
339730.18  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
49731.34  Conrad Lind -2001Sparta
510134.03  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
 HEAT 3 - 14:13
211129.96  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
340129.81  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
450229.18  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
524129.38  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
644629.94  Sebastian Larsen -2001Amager AC
  DRENGE 12 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1240   Carl Winther -2001IK Olympia
2241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
3578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
479   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
55   Anders Tind Løje Hansen -2001Køge Atletik
6458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
72603.38  Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
83013.42  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
92613.48  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
103683.85  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
113704.21  Villads Schou -2001KIF
123694.33  Aslak Bennedsen -2001KIF
13974.38  Conrad Lind -2001Sparta
141114.52  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
154464.61  Sebastian Larsen -2001Amager AC
164014.69  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
173974.76  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
18604.88  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
 RETTELSER FØR SEEDNING
 1243.97Afbud Oskar Kirk Damsgaard -2001Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.40  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
141010.13  Tobias Gorgone -2000Holte IF
211510.64  Emil Frænde -2000Sparta
310910.69  Mads Lund -2000Sparta
49510.87  Gabriel Lausten -2000Sparta
53111.18  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
633211.0  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
737311.38  Hans B. Falkenberg -2000KIF
812611.41  Lucas Bunch -2000Sparta
940712.01  Asbjørn Wahlers -2000Glostrup IC Atletik
1037212.18  Christoffer Åndahl -2000KIF
1140512.33  William Debes Johansen -2000Glostrup IC Atletik
1251412.46  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
1342512.77  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
1437413.09  Edvard Restorff-Liliegree -2000KIF
1510213.10  Christoffer Bernsen -2000Sparta
16335   Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
1753   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERLØR KL. 14.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 14:15
2672   Jonathan Mogensen -2000Amager AC
323829.26  Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
410234.33  Christoffer Bernsen -2000Sparta
5425   Jacob Rasmussen -2000Amager AC
 HEAT 2 - 14:19
23128.6  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
337527.88  Jonathan Makwarth -2000KIF
49527.53  Gabriel Lausten -2000Sparta
526927.64  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
637328.19  Hans B. Falkenberg -2000KIF
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11022.03  Christoffer Bernsen -2000Sparta
2971.40.90  Conrad Lind -2001Sparta
31271.41.61  Sebastian Nielsen -2000Sparta
46721.41.64  Jonathan Mogensen -2000Amager AC
52381.46.22  Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
63751.46.80  Jonathan Makwarth -2000KIF
73761.48.16  Mikkel W. Enevoldsen -2000KIF
83701.50.61  Villads Schou -2001KIF
91091.50.97  Mads Lund -2000Sparta
104631.52.46  Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK
111012.04.51  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
123012.10.28  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
131242.10.06Afbud Oskar Kirk Damsgaard -2001Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKLØR KL. 11.50  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
236914.99  Aslak Bennedsen -2001KIF
337714.29  Peter M. Adamsen -2000KIF
411512.55  Emil Frænde -2000Sparta
510912.57  Mads Lund -2000Sparta
624114.49  Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
795   Gabriel Lausten -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( HØJDE B / 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde B ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1601.55  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
23351.53  Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
33321.50  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
4991.31  Christian Munch Skylv -2001Sparta
54011.25  Simon Bergquist -2001Glostrup IC Atletik
62601.20  Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
7240   Carl Winther -2001IK Olympia
8578   Oscar Guerros -2001Greve Atletik
9458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13772.70  Peter M. Adamsen -2000KIF
23722.30  Christoffer Åndahl -2000KIF
3992.00  Christian Munch Skylv -2001Sparta
4722.00  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
52461.85  Oscar Løwenstein -2002Helsingør IF
6306   Thomas Yde -2001IK Hellas
7586   Tobias Andersson -2002Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( LÆNGDE A2 )
  ( Længde A ved 100m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1273   Andreas Sørensen -2000Roar Atletik
253   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
33713.79  Kasper Clausen -2000KIF
44254.10  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
55144.30  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
63354.43  Samual Koffi Anker -2000Viking-atletik
75124.53  Max Blom -2000Bagsværd AC
83754.59  Jonathan Makwarth -2000KIF
91254.62  Frederik Engborg Thede -2000Sparta
102694.63  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
113734.64  Hans B. Falkenberg -2000KIF
121264.65  Lucas Bunch -2000Sparta
13314.73  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
141124.77  Emil Jessen -2000Sparta
153774.80  Peter M. Adamsen -2000KIF
163324.94  Andreas Lau Hansen -2000Viking-atletik
17955.02  Gabriel Lausten -2000Sparta
181155.47  Emil Frænde -2000Sparta
191095.74  Mads Lund -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 11.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111510.48  Emil Frænde -2000Sparta
21269.63  Lucas Bunch -2000Sparta
3241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
4122   Alexander Haugeby -2000Sparta
5369   Aslak Bennedsen -2001KIF
6240   Carl Winther -2001IK Olympia
7109   Mads Lund -2000Sparta
8655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
9483   Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.05  
  ( 3.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15410.13  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
26529.61  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
3319.34  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
41229.16  Alexander Haugeby -2000Sparta
53728.87  Christoffer Åndahl -2000KIF
65128.43  Max Blom -2000Bagsværd AC
73777.65  Peter M. Adamsen -2000KIF
85027.36  Sebastian Elkjær Jensen -2001Bagsværd AC
93977.13  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
105147.08  Christian Fobian -2000Bagsværd AC
113687.06  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
124257.02  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
131016.68  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
143746.58  Edvard Restorff-Liliegree -2000KIF
153016.12  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
164460.79  Sebastian Larsen -2001Amager AC
17240   Carl Winther -2001IK Olympia
18241   Pacco Agbitsa -2001IK Olympia
19599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
2053   Frederik Vangsgaard -2000Holte IF
21655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
22306   Thomas Yde -2001IK Hellas
23238   Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
2479   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.35  
  ( 0.75 KG )
  ( Diskos B i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1655   Frederik Andersson -2001Greve Atletik
2642   Jakob B. Nielsen -2000Korsør
3301   Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
4127   Sebastian Nielsen -2000Sparta
5599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
642517.56  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
710118.49  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
812519.10  Frederik Engborg Thede -2000Sparta
944622.23  Sebastian Larsen -2001Amager AC
105422.50  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
1151225.00  Max Blom -2000Bagsværd AC
1265228.98  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
1310938.16  Mads Lund -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.25  
  ( 3.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
165222.68  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
2821.77  Andreas Henriksson -2Eslövs AI, SE
319   Nikolaj Can Kurt -2001Herlev
4235   Dren Meri -2002IK Olympia
5599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.25  
  ( 400 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1599   Phillip H. Vegge -2000Greve Atletik
279   Tobias Olsen -2001Fredensborg Atletik Klub
3240   Carl Winther -2001IK Olympia
4273   Andreas Sørensen -2000Roar Atletik
5642   Jakob B. Nielsen -2000Korsør
6458   Rasmus Petersen -2001Glostrup IC Atletik
751   Nikolai Janussen -2001Holte IF
8238   Micki Borgen Morell -2000IK Olympia
9483   Rasmus S. Nickelsen -2003Hvidovre AM
10260   Ludvig Madelung -2001Vordingborg AC
1130114.80  Marco Comprés Poulsen -2001FIF Hillerød Atletik
1212618.68  Lucas Bunch -2000Sparta
1342520.72  Jacob Rasmussen -2000Amager AC
1436820.94  Jonathan Feigenberg Lind -2001KIF
1510120.98  Jonathan Thulstrup -2001Sparta
1626922.08  Bimo Soenarso -2001Ystads IF Friidrott, SE
1737522.09  Jonathan Makwarth -2000KIF
1811123.06  Magnus Skjøtt Jensen -2001Sparta
196023.40  Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte IF
2040726.43  Asbjørn Wahlers -2000Glostrup IC Atletik
219928.23  Christian Munch Skylv -2001Sparta
2237128.58  Kasper Clausen -2000KIF
2311228.91  Emil Jessen -2000Sparta
2412229.30  Alexander Haugeby -2000Sparta
2526130.16  Valdemar Florman -2001Vordingborg AC
2665234.73  Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK
275434.89  Vitus Lei Hansgaard -2001Holte IF
287234.92  Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA
293135.98  Christian Cornelius -2000Frederiksberg IF
3039735.99  Thomas Christiansen -2001Glostrup IC Atletik
3112736.97  Sebastian Nielsen -2000Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 16.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Tobias Olsen -2001
Mikkel Svendsen -2003
Christian Riis Johansen -2003
Malthe Sommer -2004
Fredensborg AK
2     Bagsværd
3    Mads Lund -2000
Sebastian Nielsen -2000
Gabriel Lausten -2000
Emil Frænde -2000
Sparta 1
4    Magnus Skjøtt Jensen -2001
Conrad Lind -2001
Andreas Christoffersen -2001
Alexander Haugeby -2000
Sparta 2
5     KIF
  DRENGE 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆKSØN KL. 10.15  
  ( 76,2CM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1    Gabriel Lausten -2000
Lucas Bunch -2000
Alexander Haugeby -2000
Christian Munch Skylv -2001
Sparta 2
2     KIF
3    Emil Frænde -2000
Andreas Christoffersen -2001
Mads Lund -2000
Sebastian Nielsen -2000
Sparta 1
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 12.55  
  Til finale (AB-finale): 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
158711.36  Peter Andersson -99Greve Atletik
22312.43  Jonas Levesen -1998Herlev
320112.73  Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
444212.95  Peter Rasmussen -98Amager AC
543413.06  Mads Flindt -99Amager AC
638113.07  Mads Ringsted -1999KIF
738413.26  Denis Petrov -1998KIF
821713.41  Jacob Hvorup -99Sparta
939613.65  Mads Halkjær Gudmandsen -1999Glostrup IC Atletik
1040414.21  Carl Debes Johansen -1998Glostrup IC Atletik
11573   Thomas Holm -99Greve Atletik
1274   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
1367   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
14617   Villads Clausen -98Amager AC
1521314.57Afbud Egil Tøgern Aasen -1999Sparta
16457 Afbud Laurits Børgesen -98IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERLØR KL. 12.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:55
267   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
3206   Malthe Nielsen -99Sparta
4205   Thor Bendix Madsen -99Sparta
5600   Henning Elmer -99Greve Atletik
6617   Villads Clausen -98Amager AC
 HEAT 2 - 12:59
239929.97  Jonas Riber Jakobsen -1999Glostrup IC Atletik
344227.97  Peter Rasmussen -98Amager AC
443426.53  Mads Flindt -99Amager AC
538526.89  Albert Ranning -1998KIF
658828.29  Mathias Aastrup -99Greve Atletik
 HEAT 3 - 13:03
24526.30  Mathias Janussen -1999Holte IF
320124.97  Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
458723.5  Peter Andersson -99Greve Atletik
52724.00  Alejandro Maillet -1998Blovstrød Løverne
62325.53  Jonas Levesen -1998Herlev
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.28  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12054.55  Thor Bendix Madsen -99Sparta
26514.40.04  Christian Solberg Dirksen -1999Ballerup AK
34484.44.66  Simon Holst -98Amager AC
42064.44.93  Malthe Nielsen -99Sparta
52074.47.39  Louis Hermann -99Sparta
63965.08.28  Mads Halkjær Gudmandsen -1999Glostrup IC Atletik
72085.24.60  Alexander Lynge Sørensen -99Sparta
8646   Mathias Matz -1998Ballerup AK
9588   Mathias Aastrup -99Greve Atletik
10473   Emil Hur Laursen -1998Hvidovre AM
1128   Alexander Steinbock Brank -1999Frederiksberg IF
1290   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
1311   Mikkel Andersen -99Helsingør IF
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 11.05  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
3564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
4600   Henning Elmer -99Greve Atletik
521717.01  Jacob Hvorup -99Sparta
6617   Villads Clausen -98Amager AC
767   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( HØJDE A / 5 CM FOR ALLE )
  ( Højde A ved 200m start )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13851.79  Albert Ranning -1998KIF
22471.61  Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF
33811.56  Mads Ringsted -1999KIF
490   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
5617   Villads Clausen -98Amager AC
6587   Peter Andersson -99Greve Atletik
7460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
8564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 457 Afbud Laurits Børgesen -98IK Olympia
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12483.30  Aske Valdemar Petersen -1998Helsingør IF
22472.90  Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør IF
34342.30  Mads Flindt -99Amager AC
411   Mikkel Andersen -99Helsingør IF
5564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
6460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
767   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
874   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.35  
  ( PLANKE )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
167   Nikolaj Stephenson -1999Slagelse Atletik DELTA
2588   Mathias Aastrup -99Greve Atletik
3201   Andreas Sandfeld Hansen -1999Sparta
4615   Mikkel Jørgensen -99Greve Atletik
5481   Mathias Kristensen -1999Hvidovre AM
63813.86  Mads Ringsted -1999KIF
72864.24  August Jensen -1999HUAC
83994.56  Jonas Riber Jakobsen -1999Glostrup IC Atletik
94064.58  Nicolai Gravesen -1998Glostrup IC Atletik
104344.84  Mads Flindt -99Amager AC
112174.91  Jacob Hvorup -99Sparta
123835.26  Malthe Aabye -1998KIF
134425.46  Peter Rasmussen -98Amager AC
145876.33  Peter Andersson -99Greve Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 14.45  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
138310.88  Malthe Aabye -1998KIF
22179.78  Jacob Hvorup -99Sparta
32869.09  August Jensen -1999HUAC
4587   Peter Andersson -99Greve Atletik
5442   Peter Rasmussen -98Amager AC
674   Frederik Hvolbøll -1998Slagelse Atletik DELTA
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.05  
  ( 4.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
141413.51  Casper Jørgensen -99Amager AC
238411.18  Denis Petrov -1998KIF
357310.07  Thomas Holm -99Greve Atletik
46479.97  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
54427.87  Peter Rasmussen -98Amager AC
63807.63  Johan Lehtonen -1999KIF
7600   Henning Elmer -99Greve Atletik
8597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
990   Tim Rasmussen -1999Kalundborg IF Atletik
10615   Mikkel Jørgensen -99Greve Atletik
11648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 15.15  
  ( 1.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1607   Emil Dichmann -98Greve Atletik
2648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
3597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
44144.65  Casper Jørgensen -99Amager AC
540620.54  Nicolai Gravesen -1998Glostrup IC Atletik
638024.55  Johan Lehtonen -1999KIF
738226.22  Emanuel Hammann -1999KIF
844227.63  Peter Rasmussen -98Amager AC
964735.87  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 15.10  
  ( 4.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
164740.52  Rasmus Jensen -1999Ballerup AK
241438.21  Casper Jørgensen -99Amager AC
338028.05  Johan Lehtonen -1999KIF
4384   Denis Petrov -1998KIF
5239   Martin Skaaning -1998IK Olympia
6597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
7600   Henning Elmer -99Greve Atletik
8456   Mathias Jørgensen -99IK Olympia
9573   Thomas Holm -99Greve Atletik
10648   Stefan Lehnert -1999Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 11.10  
  ( 600 GRAM )
  ( Spyd / Bold B på stadion ved højde )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
145   Mathias Janussen -1999Holte IF
2607   Emil Dichmann -98Greve Atletik
3597   Christoffer Holm -99Greve Atletik
4207   Louis Hermann -99Sparta
5481   Mathias Kristensen -1999Hvidovre AM
6460   Emil Ipsen -1999Ballerup AK
7564   Oliver Chabert -99Greve Atletik
8600   Henning Elmer -99Greve Atletik
928626.97  August Jensen -1999HUAC
1040427.70  Carl Debes Johansen -1998Glostrup IC Atletik
1144228.86  Peter Rasmussen -98Amager AC
1238230.20  Emanuel Hammann -1999KIF
1321733.08  Jacob Hvorup -99Sparta
149635.69  Arthur W Petersen -1999Sparta
1538138.03  Mads Ringsted -1999KIF
1638338.50  Malthe Aabye -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METER KAPGANGSØN KL. 10.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13806.31.49  Johan Lehtonen -1999KIF
2383   Malthe Aabye -1998KIF
  DRENGE 14-15 ÅR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1     KIF
2     Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.05  
  Til finale: 8 bedste tider
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:05
230912.5  Jonas Nielsen -1997IK Hellas
352912.09  Ali Al-mousawi -1996Køge Atletik
441511.62  Daniel Henriksen -96Amager AC
55511.44  Tobias Åxman -1996Holte IF
654511.54  Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik
7411.82  Mikkel Bach Garbrecht -1996AA.I.G
821912.36  Fuad Ahmed Raga -96Sparta
 HEAT 2 - 12:09
259813.7  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
32112.19  Dan Oudom Ou -1996Herlev
451811.63  Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC
525311.45  Jakob H. Andersen -97HG Atletik
665311.47  Lukas Bredo -97Ballerup AK
765411.74  Johan K. Thomsen -97Ballerup AK
857212.31  Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
151823.44  Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC
222023.57  Philip Reynolds -96Sparta
354523.78  Oliver Brandt-Nielsen -1997Køge Atletik
43623.89  Jacob Ziska -1997Frederiksberg IF
541124.25  Markus Gorgone -1997Holte IF
641524.49  Daniel Henriksen -96Amager AC
752924.78  Ali Al-mousawi -1996Køge Atletik
859124.89  Kasper Andersson -97Greve Atletik
92125.05  Dan Oudom Ou -1996Herlev
1057225.16  Asger Østerby -97Greve Atletik
1121925.38  Fuad Ahmed Raga -96Sparta
1259828.5  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
1325323.68Afbud Jakob H. Andersen -97HG Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 16.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15101.57.88  Søren Jøhnk -1997Bagsværd AC
21972.12.62  Albert Kuhlmann -1997Sparta
3289   Lars Ingemann Petersen -1997Roar Atletik
4220   Philip Reynolds -96Sparta
5272   Jens Paulin Ebdrup -1996Roar Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 1500 METERSØN KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14674.19.00  Lukas Jensen -1997Ballerup AK
2272   Jens Paulin Ebdrup -1996Roar Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
459816.85  Kenneth Pedersen -97Greve Atletik
5426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 572 Afbud Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.05  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14304.10  Kristian Kolbye -96Amager AC
22523.40  Mohamed Al Janaby -97HG Atletik
3572   Asger Østerby -97Greve Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1572   Asger Østerby -97Greve Atletik
2426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
3465.21  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
43095.48  Jonas Nielsen -1997IK Hellas
5215.81  Dan Oudom Ou -1996Herlev
64305.83  Kristian Kolbye -96Amager AC
  DRENGE 16-17 ÅR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12111.69  Dan Oudom Ou -1996Herlev
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 11.40  
  ( 5.0 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
2426   Joachim Munksgaard -97Amager AC
34613.55  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
4413.61  Mikkel Bach Garbrecht -1996AA.I.G
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.35  
  ( 1.5 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
24634.62  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
3438.36  Mikkel Bach Garbrecht -1996AA.I.G
453642.48  Frederik Riber -1997Køge Atletik
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 5.0 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
129242.65  Lars Larsen -1997Korsør
2477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
37   Simon Henriksson -97Eslövs AI, SE
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 700 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1458.34  Mikkel Bach Garbrecht -1996AA.I.G
2751.33  Simon Henriksson -97Eslövs AI, SE
33638.25  Jacob Ziska -1997Frederiksberg IF
44637.55  Christopher H. Jensen -1997Holte IF
5477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
  DRENGE 16-17 ÅR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 12.5 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1477   Matthias Hagen -1997Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - 100 METERLØR KL. 12.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1 - 12:15
3667   Oscar Abelgren -94Ballerup AK
4546   Oskar Leon Winkler Bruun -1995Køge Atletik
554714.13  Palle Andersen -1980Køge Atletik
6523   Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC
7158   Jonathan Sand Groves -1993Sparta
 HEAT 2 - 12:19
327012.8  Alfred Röttger Rydahl -1995Roar Atletik
451912.01  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
554211.31  Manfred Nielsen -1995Køge Atletik
643812.01  Nicholai Zickert -84Amager AC
725912.09  Silas Pedersen -1995Vordingborg AC
  MÆND SENIOR - 200 METERSØN KL. 15.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
154223.28  Manfred Nielsen -1995Køge Atletik
243923.44  Nicholas Schrøder -95Amager AC
325723.71  Simon Ingeman Hansen -95HG Atletik
4438   Nicholai Zickert -84Amager AC
5546   Oskar Leon Winkler Bruun -1995Køge Atletik
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 16.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1441.58.23  Christian A. Larsen -1993Aarhus 1900
22571.59.31  Simon Ingeman Hansen -95HG Atletik
34542.00.93  Victor Thomsen -99Amager AC
45192.02.41  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
54592.03.89  Karl-Gustav Brockdorff -1999Aalborg
6272.04.00  Alejandro Maillet -1998Blovstrød Løverne
76712.05.0  Stina Troest -94Amager AC
82932.06.19  Oliver Thernøe -1998Korsør
94672.06.77  Lukas Jensen -1997Ballerup AK
104202.08.57  Frederik Mogensen -98Amager AC
114622.10.00  Henrik Kjeldgaard Jørgens -1961Ballerup AK
124512.11.14  Søren Povlsen -65Amager AC
136432.12.40  Morten Dalsgaard -67AK 73
142582.14.51  Rasmus Sparreager -94HG Atletik
154482.18.11  Simon Holst -98Amager AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 4382.03.07Afbud Nicholai Zickert -84Amager AC
  MÆND SENIOR - 1500 METERSØN KL. 16.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
15194.19.73  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
24544.20.0  Victor Thomsen -99Amager AC
34624.23.00  Henrik Kjeldgaard Jørgens -1961Ballerup AK
46434.26.74  Morten Dalsgaard -67AK 73
54204.30.74  Frederik Mogensen -98Amager AC
  MÆND SENIOR - 110 METER HÆKLØR KL. 11.15  
  ( 106.7 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
439516.28  Tomas Kofoed-Nielsen -1976KIF
527118.34  Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.40  
  ( PLANKE )
  ( LÆNGDE B )
  ( Længde B ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1271   Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
2667   Oscar Abelgren -94Ballerup AK
32595.15  Silas Pedersen -1995Vordingborg AC
44365.72  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
53956.66  Tomas Kofoed-Nielsen -1976KIF
  MÆND SENIOR - TRESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( PLANKE )
  ( Trespring ved mål )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
151912.03  Klaus Præst Jaqúe -1992Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 11.40  
  ( 7.26 KG )
  ( Kugle A på stadion )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
165611.63  Kasper Skov-Mikkelsen -65Bagsværd AC
 RETTELSER FØR SEEDNING
 43614.93Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 13.35  
  ( 2.0 KG )
  ( Diskos A i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1271   Emil Breum Eriksen -1995Roar Atletik
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
 RETTELSER FØR SEEDNING
 43642.61Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 7.26 KG )
  ( Hammer i kastegård bag klubhus )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
143640.22  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
2474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
3453   Thomas Brinch -62Amager AC
  MÆND SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
  ( 800 GRAM )
  ( Spyd / Bold A på stadion ved kugle )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1452.88  Mikkel Bach Garbrecht -1996AA.I.G
243650.28  Mikkel Jørgensen -95Amager AC
339148.22  Bjørn Malskær -1965KIF
439037.84  Mikkel Hansen -1993KIF
5474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
6453   Thomas Brinch -62Amager AC
  MÆND SENIOR - VÆGTKASTSØN KL. 13.05  
  ( 15.88 KG )
  ( Vægt i kastegård bag klubhus,det lave kastebur )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1158   Jonathan Sand Groves -1993Sparta
2453   Thomas Brinch -62Amager AC
3474   Rene Nybo -1961Hvidovre AM
4157   Andreas Ellegaard -1993Sparta
54360.13Afbud Mikkel Jørgensen -95Amager AC
  MÆND SENIOR - 4 X 200 M STAFETLØR KL. 17.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1     HG Atletik
2    Søren Jøhnk -1997
Sebastian Valentin Buscha -1997
Toke Gotthardsen -1994
Bagsværd
3    Manfred Nielsen -1995
Oliver Brandt-Nielsen -1997
Ali Al-mousawi -1996
Oskar Leon Winkler Bruun -1995
Køge
4     Amager
  MÆND SENIOR - 100M RACERUNNERSØN KL. 14.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
162018.0216.30 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
261926.0120.90 Gert Gregers Hansen (FIF) -80Dansk Handicapidræt
3618 38.61 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  MÆND SENIOR - 200M RACERUNNERSØN KL. 15.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
162037.4333.80 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
261947.2643.30 Gert Gregers Hansen (FIF) -80Dansk Handicapidræt
3618 1.32.32 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  MÆND SENIOR - 400M RACERUNNERSØN KL. 14.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
16201.16.711.18.38 Erik Birksing (FIF) -69Dansk Handicapidræt
2618 3.36.51 Jonas Juul Hansen (FIF) -99Dansk Handicapidræt
  KVINDER 50-54 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 12.35  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1279   Gerda Ribjerg -61Fremad Holbæk


Genereret af MARS version 2.0.0.375 fredag den 27. september 2013 klokken 21:01